Zangmarathon
Zondag 3 april was het tijd voor de zangmarathon, een van de vele acties die we met het koor organiseren om twee grandioze rock shows in november neer te zetten. Voorafgaand had ieder lid sponsoren moeten zoeken, per half uur of voor de hele dag. Jacintha en Yvon waren aanwezig om het publiek toe te spreken en deden dit verkleed als... Ja, wat eigenlijk??
We begonnen de ochtend om 10.30u met een redelijk klein koor in die Port van Cleve, maar tijdens het inzing blokje stroomde langzaam het hele koor binnen. Geweldig om te zien hoe sommige leden hun best deden om er te zijn; Saskia zong nog even 1,5 uur mee voordat ze moest werken, Corina kwam met twee kinderen op schoot een paar liedjes mee zingen, Peter kwam halsoverkop met twee gitaren en versterking vanuit Nieuwegein naar Enkhuizen om ons bij te staan en zo waren er meer mensen die toch nog voor een blokje of dagdeel kwamen zingen. Top!

Door de jaren heen is ons repertoire aardig uitgebreid en zo kwamen er heel wat genres aan bod. Door de vele verzoekjes en verschillende thema's per half uur werden er veel verschillende nummers gezongen, wat voor de nieuwe leden een enorme uitdaging moet zijn geweest, aangezien we dit niet geoefend hadden. Pasen, Kerst, nummers van het vorige project, de Afrikaanse liedjes, alles kwam langs en werd door iedereen uit volle borst gezongen.
Tussendoor werden we bijgestaan door de 'vrienden van Reaching Hand'. Ria had het kinderkoor opgetrommeld om in de ochtend te komen zingen, wat voor een aantal leden van het jongerenkoor voor wat jeugdsentiment zorgde en 's middags zongen we een blokje van Nederlandstalige nummers samen met Nederpopenzo. Simon was als oud pianist aanwezig om Frank bij te staan en oud leden zoals Inge en Maartje zongen een liedje mee.
Hoogtepunt van de dag was misschien toch wel de blokjes van de solisten; prachtige nummers, ongekende talenten, humor en lef, samen zorgden het voor een uur aan solo's en duetten waar iedereen van genoot, tot tranen toe!
Na 7 uur zingen, tientallen nummers en 14 stempels zat de dag er op. Ons oude record (6 uur en 50 minuten) uit 2006 is verbroken en aan collecte en aangevraagde liedjes alleen al hebben we meer dan €400,- opgehaald! Haal dus snel het sponsorgeld op dat je verdiend hebt en lever dit voor 15 april in bij Lisanne, dan weten we hoeveel we in totaal opgehaald hebben. Het lid met de hoogste opbrengst krijgt van Yvon een speciaal Reaching Hand cadeautje.
Na deze geweldige dag hopen we natuurlijk dat het publiek al zin heeft gekregen in het rockproject. Wij hebben dat in ieder geval wel en de werkgroep van het rock project werkt dan ook keihard om er voor te zorgen dat alles goed verloopt. Zo hebben ze ook de zangmarathon georganiseerd en daarvoor natuurlijk veel dank: Wouter, Koen, Frank, Ria, Kim Hudepohl, Yvon, Lisanne en Kim van Lieshout, het was een top dag! Jacintha bedankt voor al je hulp en de presentatie.
Foto's vind je in het fotoalbum.
Voor filmpjes kijk op:
Filmpje Paraiso Anne de Vries
http://www.youtube.com/watch?v=wbMnep1P5VM
Kim en Denise
http://www.youtube.com/watch?v=X7G-fsF9MYs
Foto's met kinderkoor Sunshine:
https://picasaweb.google.com/kinderkoorsunshine/ZangmarathonReachingHand
Recensie in de krant:{yoogallery src=[/images/stories/recensie/] width=[400]}