Samen leren om als leerling van Jezus het geloof door te geven
Interactief leertraject voor (kinder)catechisten die actief zijn in de parochie en voor (groot)ouders die het geloof willen doorgeven aan hun (klein)kinderen.
15 Sept t/m 17 nov 2025 Op Maandagavond van 20:00-21:30 St. Urbanuskerk in Bovenkerk
Ga met ons op weg.
We gaan samen aan de slag met deze vragen:
- Hoe geef ik het geloof door aan de volgende generatie en/of aan mijn kinderen?
- Hoe kan de catechese die ik geef vruchten voort brengen?
- Wat staat aan de basis van een goede catechese?
- Wat wil ik overbrengen en hoe doe ik dat?
- Wat zijn mijn eigen ervaringen als catechist of als ouder in de geloofsopvoeding?
- Lukt het mij om catechese te geven vanuit mijn eigen persoonlijk en doorleefd geloof?
Aan de hand van het ‘Catechese handboek’ van Hannah Vaughan-Spruce gaan we samen praktisch en interactief aan de slag.
De cursus is ingericht in twee delen:
In het eerste deel staan wij stil bij de kern van catechese en denken we na over hoe wij anderen kunnen helpen om een leerling van Jezus te worden. We leren een methode om catechese op te bouwen en inhoudelijk vorm te geven.
In het tweede deel van de cursus gaan we zelf een catechese sessie ontwerpen volgens ‘de kerkelijke methode’. We leren van elkaar, delen onze ervaringen en brengen de handvatten die we hebben ontvangen in de praktijk.
Aanmelden en meer informatie via:
Jeroen & Marleen van Kreij (06-49359610)